کانون گردشگری فرهنگسرای بهمن09194891227تماس این کانون یک نهاد مردمی است وبا اعضا زیر نظر فرهنگسرای بهمن فعالیت میکند tag:http://hkanoonfb.mihanblog.com 2020-05-23T08:01:07+01:00 mihanblog.com اطلاعیه 2016-05-17T04:56:06+01:00 2016-05-17T04:56:06+01:00 tag:http://hkanoonfb.mihanblog.com/post/109 نادر وثوقی با سلام و عرض ادب و احترام خدمت تمام عزیزانلطفا ما را در کانال تلگرام به نام کانون گردشگری فرهنگسرای بهمن دنبال کنیدشماره تماس و تلگرام 09194891227سپاس از همراهی شما لطفا ما را در کانال تلگرام به نام کانون گردشگری فرهنگسرای بهمن دنبال کنید
شماره تماس و تلگرام 09194891227
سپاس از همراهی شما
]]>
ابشار سنگان 2016-04-17T02:49:21+01:00 2016-04-17T02:49:21+01:00 tag:http://hkanoonfb.mihanblog.com/post/108 نادر وثوقی روستای سنگان، روستایی کوهستانی و بسیار زیبا در مسیر جاده کن، شمال غربی تهران و کمی بالاتر از سولقان بوده و دارای امامزاده و آبشاری زیبا است. دره سنگان یکی از دره‌های پر آب منطقه می‌باشد.مسیر دسترسی به روستا و آبشار سنگان از طریق جاده کن در شمال غرب تهران می‌باشد. رفتن به این آبشار در تمام فصول سال زیبایی‌های خاص خود را دارد.ده سنگان روستایی کوهستانی و بسیار زیبا در شمال غربی تهران و کمی بالاتر از سولقان می باشد و دارای امامزاده و آبشاری زیبا است.کوه‌های دزد سیاسر، بند بارو، پش روستای سنگان، روستایی کوهستانی و بسیار زیبا در مسیر جاده کن، شمال غربی تهران و کمی بالاتر از سولقان بوده و دارای امامزاده و آبشاری زیبا است. دره سنگان یکی از دره‌های پر آب منطقه می‌باشد.مسیر دسترسی به روستا و آبشار سنگان از طریق جاده کن در شمال غرب تهران می‌باشد. رفتن به این آبشار در تمام فصول سال زیبایی‌های خاص خود را دارد.ده سنگان روستایی کوهستانی و بسیار زیبا در شمال غربی تهران و کمی بالاتر از سولقان می باشد و دارای امامزاده و آبشاری زیبا است.کوه‌های دزد سیاسر، بند بارو، پشت بند، سیاسنگ، گردنه لشکرک و دره‌های وی یک، ده پیران، در تک، گمک، لرتان و دشت قاضی نیز در اطراف سنگان قرار دارند. رودخانه سنگان از کنار روستا عبور می‌کند.‏ مشاغل عمده مردم مجموعه روستایی سنگان باغداری است. گردو، هلو، گیلاس، آلبالو و زردآلو از مهم‌ترین محصولات باغی و سردرختی‌های سنگان است.‏آبشار سنگان در شمال غرب روستایی به همین نام، حدود ۲۰ کیلومتری شمال غرب تهران و در دامنه‌های قله پهنه‌حصار قرار دارد.اوج شکوه و زیبایی آبشار سنگان در فصل پرآبی یعنی فروردین و اردیبهشت ماه می‌باشد. این آبشار در زمستان نیز با یخ زدن شکلی بسیار بدیع و زیبا به خود می گیرد.

دره سنگان یکی از دره‌های پر آب منطقه می‌باشد. آبشار سنگان همانگونه که از اسمش معلوم است، در یک منطقه سنگی قرار گرفته است. از روستای سنگان تا آبشار سنگان مسیری کوهستانی به طول حدود ۵ کیلومتر پیش رو دارید که در شرایط زمستان و برف کوبی حدود ۳ ساعت زمان نیاز خواهد داشت..

www.dalahoo.com

]]>
بزرگترین گنبد خشتی جهان 2015-12-18T08:00:35+01:00 2015-12-18T08:00:35+01:00 tag:http://hkanoonfb.mihanblog.com/post/105 نادر وثوقی گنبد سلطانیه، در شهر سلطانیه در استان زنجان قرار دارد و یکی ازشاهکارهای معماری ایران در دوره ایلخانی است. این گنبد در حد فاصل سال‌های ۷۰۴ تا ۷۱۲ قمری، به دستور اولجایتو پادشاه مغول، معروف به سلطان محمد خدابنده و با تولیت و نظارت خواجه رشیدالدین فضل‌الله همدانی ساخته شده است. گنبد سلطانیه عظیم و بزرگ که عظمتش هرکس را به خود جذب می‌کند.44اطلاعات جغرافیایی استان زنجانمرکز استان و شهرستان زنجان در شمال‌غرب ایران و از بزرگترین شهرهای شمال غرب ایران است؛ و براساس آمارنامه‌های منتشر شده دارای ۴۱۶،۸۵۱ گنبد سلطانیه، در شهر سلطانیه در استان زنجان قرار دارد و یکی ازشاهکارهای معماری ایران در دوره ایلخانی است. این گنبد در حد فاصل سال‌های ۷۰۴ تا ۷۱۲ قمری، به دستور اولجایتو پادشاه مغول، معروف به سلطان محمد خدابنده و با تولیت و نظارت خواجه رشیدالدین فضل‌الله همدانی ساخته شده است. گنبد سلطانیه عظیم و بزرگ که عظمتش هرکس را به خود جذب می‌کند.44

اطلاعات جغرافیایی استان زنجان

مرکز استان و شهرستان زنجان در شمال‌غرب ایران و از بزرگترین شهرهای شمال غرب ایران است؛ و براساس آمارنامه‌های منتشر شده دارای ۴۱۶،۸۵۱ نفر جمعیت در سال ۱۳۸۹ خورشیدی، نوزدهمین شهر کشور از لحاظ جمعیت محسوب می‌شود. مساحت شهر زنجان نیز قریب ۸۱ کیلومترمربع است و یکی از منحصر بفردترین آثار تاریخی را در خود جا داده است.


آشنایی با گنبد سلطانیه

سلطانیه، زمانی پایتخت و مسكن شهریاران ایران بوده و امروزه نیز آرامگاه سلطان محمد خدابنده است.گنبد مشهور سلطانیه كه در مسیرتهران- زنجان از دور به رنگ نیلگون در پهنه دشت فراخ سلطانیه دیده می‌شود، گنبدی عظیم ودوپوش است كه از بی‌نظیرترین گنبدهای دو پوشش زیبا به شمارمی‌آید.


اطلاعات تاریخی بنا

در بسیاری از متون تاریخی و سفرنامه‌ها، به عظمت این بنای باشکوه اشاره شده و بسیاری از شرق‌شناسان و باستان‌شناسان غربی نیز اهمیت فوق‌العاده آن را مورد تاکید قرار داده‌اند. بدنه اصلی گنبد و تمام ساختمان آن با آجر ساخته شده و گنبد با روكش كاشی‌های فیروزه‌ای و لاجوردی و به شیوه معرق‌كاری تزیین شده است چنانچه گویی جامه‌ای فیروزه‌ای بر تن كرده است.در قسمت جنوبی گنبد، آثار ساختمان مسجدی دیده می‌شود كه محراب آن دارای حاشیه گچبری است. با ملاحظه دقیق این بنای عظیم، به نظر می‌رسد كه علاوه بر محل آرامگاه اصلی كه شامل ساختمان مركزی گنبد است و به نام تربت خانه شهرت دارد، در سایت گنبد سلطانیه آرامگاه ملاحسن کاشی نیز وجود دارد.

مولانا حسن بن محمود کاشانی آملی معروف به «حسن کاشی» عارف و شاعر دربار سلطان محمدخدابنده (اولجایتو) (حکـ ۷۰۳-۶۸۳ ق) بود. درباره این که بنا در چه دوره‌ای ساخته شده اختلاف نظر وجود دارد، برخی آن را مربوط به دوران اولجایتو و برخی دیگر آن را مربوط به دوران شاه طهماسب صفوی (حکـ ۹۸۴-۹۳۰ ق) می‌دانند.


اطلاعات معماری بنا

كاشی‌های طلایی رنگ و منقش و هشت گوش تربت خانه و ازاره‌های آن از لحاظ هنر كاشی پزی فوق‌العاده ممتاز و كم نظیر است. پلان بنا در رقوم همکف و طبقه اول با فضاهای اطراف مرتبط با گنبد، نزدیک به مستطیل و ادامه مجموعه در طبقه دوم و سوم دارای پلان هشت ضلعی است. این بنا از سه فضای گنبدخانه، تربت‌خانه و سردابه تشکیل شده است. گنبد آرامگاه اولجایتو، با ارتفاع ۵۰/۴۸ متر و قطر دهانه ۴۰/۲۴ متر، بزرگ‌ترین گنبد تاریخی در ایران و بزرگترین گنبد آجری در جهان است.


این گنبد نخستین گنبد دو جداره در جهان است که نمی‌توان نمونه‌ای قدیمی‌تر از آن در جهان یافت. ضخامت گنبد ۱۶۰ سانتی‌متر و فضای خالی بین دو پوسته ۶۰ سانتی‌متر است. سیستم دو جداره بودن گنبد در ارتباط با مسایل ایستایی قابل بررسی است. به طوری که به لحاظ بالا بودن مقاومت بنا در لنگرهای خمشی و برشی، آن را توخالی و بنا را در مقابل زلزله آسیب‌ناپذیر كرده است.

در فضای گنبدخانه، ۸ جرز سنگین با عرض ۷۸/۶ متر قرار دارد که وزن ۱۶۰۰ تنی گنبد را به شالوده‌ها منتقل می‌کنند. سطح مقطع هر کدام از این جرزها حداقل ۵۰ متر مربع و بار وارده بر آن ۲۰۰ تن محاسبه شده است. اگر چه سن پائولوزی تشابهاتی را ازگنبد کلیسای سانتاماریا دلفیوره ی فلورانس به این گنبد بیان نموده ولی اینجا مجالی بود برای بیان این مطلب که این بنای زیبای آجری با گنبد آنهرگز کوچکترین تشابهی را باسایر گنبدهای جهان نداشته و اساسا ساختار گنبد سلطانیه ویژگی خاص منحصر بفرد خودش را داشته و هیچ تشابهی به گنبد این کلیسا ندارد.


در این آرامگاه، برای نخستین بار در تاریخ معماری ایران در سطح پیچیده و مفصل از هنر کاشی‌کاری استفاده شده است. البته تزیینات در این بنا دو لایه بوده و درباره این پدیده فرضیات گوناگونی ارائه شده است.

در رابطه با کاربرد بنا به عنوان ساعت آفتابی باید گفت که نوری که از سوراخ اصلی گنبد می‌تابد، نشان‌دهنده زمان ظهر، نوری که از پنجره‌های بزرگ می‌تابد نشان‌دهنده ساعت و نور پنجره‌های کوچک نشان‌دهنده حدود دقیقه است. گنبد سلطانیه بنایی است هشت ضلعی كه با آجر ساخته شده است، قطر داخل بنا ۲۵ متر است، در محل اتصال هر دو ضلع، دو ستون قطور و مرتفع در جوار هم ساخته‌اند.

هر ستون به وسیله یك قوس جناغی به ستونی كه در انتهای همان ضلع قرار دارد، متصل شده است.  در نتیجه در هشت ضلع بنا، هشت طاق مرتفع به وجود آمده است. حد فاصل قوس‌ها در طاق مجاور را، با آجر پوشانده‌اند، در قسمت فوقانی طاق‌ها، طوق زیرین گنبد ساخته شده است و روی آن ساق گنبد را به صورت دایره بنا كرده‌اند. بنا در این قسمت، از هشت ضلعی به صورت دایره در آمده است و بر روی ساق گنبد، گنبد عظیم و رفیع بنا را استوار كرده‌اند، گنبد از نوع دو پوش است و فاصله از نوک گنبد تا كف بنا ۵۲ متر است.

تزئینات داخلی بنای گنبد سلطانیه شامل گچ بری، مقرنس كاری، كاشیكاری، خطوط تزئینی و تزئینات آجری متنوع است. گنبد سلطانیه مجموعه‌ای است بی‌نظیر از اصیل‌ترین هنرهای تزئینی ساختمانی ایران زمین. بر روی دیوارهای داخلی بنا، طرح‌هایی به خط بنایی با تركیب كاشی آبی رنگ و آجر، كلمات الله، محمد و علی و تلفیق كلمات محمد و علی و تركیب‌های پیچیده هندسی از كلمه علی ساخته شده است.


برای استحكام بنای گنبد سلطانیه در طی سالهای ۱۳۵۳ و ۱۳۵۴ در داخل ستون‌ها و طاق نماها و دیوارها بتون تزریق شد. گنبد سلطانیه یكی از جاذبه‌های توریستی استان زنجان است و همه ساله مورد بازدید گروه كثیری از جهانگردان خارجی و ایرانیان علاقه‌مند به آثار باستانی ایران زمین قرار می گیرد.

اطلاعات تاریخی بنا

در دوره ایلخانان مغول مجموعه بناهایی طـراحی و شکـل گـرفتنـد کـه بـه ابـواب البـر معروف شدنـد. درشهر زنجان که یکی از پایتخت‌های حکـومـت ایلخانی بـود، غـازان خـان و خواجـه رشـید الدین فضل الله دسـتـور بـه ساخت ایـن مجمـوعه‌هـا دادند و در واقع این گونه بناها را بنیان نهادند.

این بناها با قرار گرفتن آرامگاه بانی در مرکز آن شکل گرفتند. با پژوهش‌ها و مطالعات بـه عمـل آمـده مشخـص می‌شـود کـه ابـواب الـبر تـنها به آرامگـاه بانی اطلاق نمی‌شـده اسـت، بلـکـه مجمـوعـه بـناهایی هستنـد کـه در آنها فعـالیـت‌های مذهبی، علـمی ،فرهنـگی ، هنـری و اجتمـاعی انجـام می‌گرفته و نیـزهدف بانیان این بناها کسب خیرات و ثواب مدخر برای خویش بوده است.

مردم استان زنجان خاطره روز نصب آخرین كاشی مرمتی را از یاد نبرده‌اند، روزی كه در ‌مراسمی نمادین توسط رئیس وقت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری كشور این كاشی بر بلندای سلطانیه نصب شد. با این حال اما امروز تنها با گذشت یک سال از زمان نصب این كاشی همچنان روند تخریب گنبد ادامه یافته است.

كار بازسازی گنبد سلطانیه از سال ۱۳۴۸ آغاز شده و در این مدت گنبد سلطانیه در ۹ دوره مورد بازسازی قرار گرفت. همین چندماه پیش بود كه بالا‌خره داربست‌های فلزی از اطراف این بنا خانه كشی كردند و پس از ۳۰ سال فصل‌های مرمت این بنا به پایان رسید.  گنبد سلطانیه باید به عنوان یک اثر ثبت شده جهانی مورد توجه بیشتری قرار گیرد، اما تصور می‌شود كسی به اهمیت این اثر تاریخی واقف نیست و انگار مسوولان فراموش كرده‌اند كه این اثر بزرگترین بنای آجری جهان است.


در حالی حاضر، بعضی از كاشی‌های گنبد سلطانیه در حال ریزش است و در بسیاری از بخش‌ها دو رنگی فاحشی به چشم می‌خورد. گنبد سلطانیه گرچه امروز به عنوان یک اثر تاریخی ثبت شده در میراث جهانی است ولی می‌بایست در نگهداری این اثر ارزشمند تاریخی در ایران کوشش بیشتری صورت گیرد .
بزرگترین گنبد خشتی جهان + تصاویر
]]>
عاشورای حسینی تسلیت باد 2015-10-24T05:23:22+01:00 2015-10-24T05:23:22+01:00 tag:http://hkanoonfb.mihanblog.com/post/103 نادر وثوقی کانون گردشگری فرهنگسرای بهمن شهادت  سرور سالار شهیدان    ابا عبدالله الحسین  (ع )را به همه مسلمانان تسلییت عرض مینماید .السلام علیک یا أباعبداللهوعلی الارواح التی حلت بفنائک علیکم منی جمیعاسلام الله أبدا مابقیت وبقی اللیل والنهارولاجعله الله آخر العهد منی لزیارتکمالسلام علی الحسینوعلى علی بن الحسینوعلى أولاد الحسینوعلى أصحاب الحسین کانون گردشگری فرهنگسرای بهمن شهادت  سرور سالار شهیدان    ابا عبدالله الحسین  (ع )را به همه مسلمانان تسلییت عرض مینماید .
السلام علیک یا أباعبدالله
وعلی الارواح التی حلت بفنائک علیکم منی جمیعا
سلام الله أبدا مابقیت وبقی اللیل والنهار
ولاجعله الله آخر العهد منی لزیارتکم
السلام علی الحسین
وعلى علی بن الحسین
وعلى أولاد الحسین
وعلى أصحاب الحسین
]]>
اثرات معجزه آسای کوهپیمایی 2015-10-08T07:03:59+01:00 2015-10-08T07:03:59+01:00 tag:http://hkanoonfb.mihanblog.com/post/100 نادر وثوقی کوهپیمایی سبب افزایش تراکم استخوان می‌شود و اثرات ناشی از پوکی استخوان را معکوس می‌کند اما این تنها فایده‌ی کوهپیمایی و پیاده روی نیست.کوهپیمایی هورمون‌های آدرنالینی که از یک هفته‌ کاری پر استرس در بدن تولید شده است را آزاد می‌کند و باعث کاهش استرس و اضطراب می‌شود. کوهپیمایی هر نوع ورزش، خطر ابتلا به فشار خون، دیابت و انواع بیماری‌های قبلی را به شدت کاهش می‌دهد و می‌تواند تراکم استخوان را افزایش دهد و به طور موثر اثرات ناشی از پوکی استخوان را معکوس کند.کسانی که هفت ساعت در هفته‌ فعالیت فیزیکی دا

کوهپیمایی سبب افزایش تراکم استخوان می‌شود و اثرات ناشی از پوکی استخوان را معکوس می‌کند اما این تنها فایده‌ی کوهپیمایی و پیاده روی نیست.

کوهپیمایی هورمون‌های آدرنالینی که از یک هفته‌ کاری پر استرس در بدن تولید شده است را آزاد می‌کند و باعث کاهش استرس و اضطراب می‌شود. کوهپیمایی هر نوع ورزش، خطر ابتلا به فشار خون، دیابت و انواع بیماری‌های قبلی را به شدت کاهش می‌دهد و می‌تواند تراکم استخوان را افزایش دهد و به طور موثر اثرات ناشی از پوکی استخوان را معکوس کند.

کسانی که هفت ساعت در هفته‌ فعالیت فیزیکی دارند، ٤٠ درصد کمتر از کسانی که فقط ٣٠ دقیقه در هفته‌ فعالیت می‌کنند، در معرض خطر مرگ قرار دارند.

به نوشته مجله علم و اخلاق در ورزش، همچنین ثابت شده که پیاده روی و کوهپیمایی خواب شب را بهبود و سیستم قلبی و تنفسی را سالم نگه می دارد. ضمن این که به عضلات نیز استقامت بیشتری می‌دهند.

تاثیر کوهپیمایی در باز شدن مویرگ‌های بدن
مویرگ‌های بدن در شرایط عادی و در موقع استراحت به مقدار ١٥ درصد ظرفیت خودشان باز و فعال هستند، ولی در حین کوهپیمایی مویرگ‌ها ٩٥ درصد فعال می‌شوند، چون اکسیژن و غذای مورد نیاز بدن از طریق مویرگ‌ها به نقاط مختلف بدن می‌رسد. بنا‌بر‌این با باز شدن و فعال تر شدن مویرگ‌ها مواد غذایی و اکسیژن با سرعت بیشتر و کیفیت سودمندتر به مغز و عضلات بدن می‌رسد.

تاثیر کوهپیمایی در جلوگیری از بیماری‌های دیابت
در موقع کوهپیمایی متابولیسم (سوخت و ساز) مواد شناور در خون مانند قند، کلسترول، پروتئین‌ها و اسید اوریک به بهترین وجه صورت می‌گیرد و در نتیجه‌ سوخت و ساز کامل خون از ابتلا به بیماری قند جلوگیری به عمل می‌آورد.

تاثیر کوهپیمایی در از بین رفتن چربی بدن
در موقع فعالیت ورزشی به ویژه‌ کوهپیمایی کالری مورد نیاز بدن به سه برابر افزایش پیدا می‌کند. بدن برای تامین کالری مورد نیاز خود بالجبار چربی‌های بدن را می‌سوزاند و مصرف می‌کند. از طرفی در موقعیت فعالیت ورزشی انسان به شدت عرق می‌کند و مقدار چربی‌های زیر پوست در اثر تعریق دفع می‌شود.

تاثیر کوهپیمایی در زیاد شدن میزان خون در عضلات
در موقع کوهپیمایی مقدار خون موجود در عضلات بدن ٢٠ برابر افزایش پیدا می‌کند و پر خون شدن عضلات سبب می‌شود که غذای بیشتری به عضلات برسد و عضلات قوی‌تر شوند.


]]>
کانون گردشگری و دوستداران طبیعت برگزار میکند 2015-09-20T06:35:44+01:00 2015-09-20T06:35:44+01:00 tag:http://hkanoonfb.mihanblog.com/post/99 نادر وثوقی تور یک روزه  رایگان به مقصد درکه جهت پاکسازی محیط کوهستانزمان 31شهریور94محل ثبت نام شبکه همکاری های فرهنگسرای بهمنتلفن تماس55304138 تور یک روزه  رایگان به مقصد درکه جهت پاکسازی محیط کوهستان
زمان 31شهریور94
محل ثبت نام شبکه همکاری های فرهنگسرای بهمن
تلفن تماس55304138
]]>
تور یکروزه برگ جهان 2015-08-02T08:34:21+01:00 2015-08-02T08:34:21+01:00 tag:http://hkanoonfb.mihanblog.com/post/98 نادر وثوقی کانون گردشگری فرهنگسرای بهمن تور یکروزه برگ جهان را در روز شنبه17/5 برگزار میکند لذا از علاقمندان در خواست میشود جهت ثبت نام با دفتر شبکه همکاری ها به شماره 55304138و یا خانم هدوی دبیر کانون 09194891227تا روز پنج شنبه تماس حاصل فرمایید.هزینه تبت نام با بیمه 13000تومان میباشد .روستای کوهستانی برگ جهان با چشم اندازهای جذاب ارتفاعات اطراف گسترده باغات سرسبز و مزارع پیرامون حواشی رودخانه برگ جهان و مسیرهای زیبای کوچه باغ‌های روستا یکی از زیباترین و جذاب‌ترین روستاهای استان تهران به ش کانون گردشگری فرهنگسرای بهمن تور یکروزه برگ جهان را در روز شنبه17/5 برگزار میکند لذا از علاقمندان در خواست میشود جهت ثبت نام با دفتر شبکه همکاری ها به شماره 55304138و یا خانم هدوی دبیر کانون 09194891227تا روز پنج شنبه تماس حاصل فرمایید.هزینه تبت نام با بیمه 13000تومان میباشد .
روستای کوهستانی برگ جهان با چشم اندازهای جذاب ارتفاعات اطراف گسترده باغات سرسبز و مزارع پیرامون حواشی رودخانه برگ جهان و مسیرهای زیبای کوچه باغ‌های روستا یکی از زیباترین و جذاب‌ترین روستاهای استان تهران به شمار می‌آید. این روستای زیبا با مناظر دلفریب و جلوه‌های کم نظیر به ویژه در بهار و تابستان هزاران گردشگر شهری را به سوی خود جلب می‌کند. آرامگاه امامزاده اسماعیل در ضلع غربی روستا و در دامنه شرقی تپه‌ای معروف به تنگل‌خانه واقع شده‌است. بنای اولیه این امامزاده گنبد مخروطی زیبایی داشت که امروزه به بنای جدیدالاحداثی تبدیل شده‌است. این امامزاده مورد احترام مردم روستای برگ جها 

]]>
تور یک روزه برغان 2015-07-26T12:11:41+01:00 2015-07-26T12:11:41+01:00 tag:http://hkanoonfb.mihanblog.com/post/97 نادر وثوقی کانون گردشگری فرهنگسرای بهمن تور یک روزه برغان در روز چهار شنبه7/5/94مرداد از 8صبح الی 5 بعد از ظهر را برگذار میکند . لذا از علاقمندان درخواست میگردد تا روز سه شنبه6/5 با شماره 09194891227 خانم هدوی دبیر کانون تماس حاصل فرمایند. هزینه برنامه با بیمه و اجاره باغ 13000 تومان میباشد. منطقه برغان از مناطق زیبای استان البرز است و از مهمترین جاذبه های گردشگری این استان نیز محسوب می شود.برغان در 10 کیلومتری شهر کرج در دره ای زیبا واقع شده است و یکی از محلهای دسترسی ب کانون گردشگری فرهنگسرای بهمن تور یک روزه برغان در روز چهار شنبه7/5/94مرداد از 8صبح الی 5 بعد از ظهر را برگذار میکند . لذا از علاقمندان درخواست میگردد تا روز سه شنبه6/5 با شماره 09194891227 خانم هدوی دبیر کانون تماس حاصل فرمایند. هزینه برنامه با بیمه و اجاره باغ 13000 تومان میباشد. 

منطقه برغان از مناطق زیبای استان البرز است و از مهمترین جاذبه های گردشگری این استان نیز محسوب می شود.

برغان در 10 کیلومتری شهر کرج در دره ای زیبا واقع شده است و یکی از محلهای دسترسی به این روستا نیز از کیلومتر 20 اتوبان کرج - قزوین و سپس خروجی کردان یا کرج - باغستان - خروجی برغان است.

منطقه برغان از مناطق شهرستان ساوجبلاغ به شمار می آید و آب و هوای آن در بهار و تابستان معتدل و در پاییز و زمستان سرد است.

]]>
کانون گردشگری فرهنگسرای بهمن برگزار میکند 2015-06-09T16:55:59+01:00 2015-06-09T16:55:59+01:00 tag:http://hkanoonfb.mihanblog.com/post/96 نادر وثوقی تور تفریحی یک روزه (دار آباد)زمان دوشنبه 25 خرداد ماه 94لطفا جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 55304138 تماس حاصل فرمایید. تور تفریحی یک روزه (دار آباد)زمان دوشنبه 25 خرداد ماه 94
لطفا جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 55304138 تماس حاصل فرمایید.
نتیجه تصویری برای داراباد
]]>
برنامه ری گردی در اردیبهشت 94 2015-05-17T09:38:24+01:00 2015-05-17T09:38:24+01:00 tag:http://hkanoonfb.mihanblog.com/post/95 نادر وثوقی unhx_img-20150514-wa0021.jpgs674_img-20150514-wa0010.jpgs674_img-20150514-wa0010.jpg ]]> دوازده دلیل خوب برای دویدن 2015-04-20T07:28:44+01:00 2015-04-20T07:28:44+01:00 tag:http://hkanoonfb.mihanblog.com/post/93 نادر وثوقی با اطمینان از اینكه قلبی سالم دارید ، بدوید. بنابر این قبل از شروع ، اجازه دهید قلب شمارا یك پزشك متخصص معاینه كند و اجازه دویدن را به شما بدهد.۱- بهبود فعالیت فكری : آرام بدوید تا مغز شما همراه با خون بیشتر ، اكسیژن بیشتری دریافت كند .گردش خون شما بیشتر و انتقال اكسیژن جذب شده از شش هایتان به تمام بدن تسهیل گردد.فعالیت ذهنی و فكری شما بهبود یابد .توجه : ۵ دقیقه اول فعالیت رابه گرم كردن بدن اختصاص دهید . برای این كار از حركات نرمشی و كششی استفاده كنید .۲- افزایش بافت استخوانی : به مدت ۳۰ دقیقه آ

با اطمینان از اینكه قلبی سالم دارید ، بدوید. بنابر این قبل از شروع ، اجازه دهید قلب شمارا یك پزشك متخصص معاینه كند و اجازه دویدن را به شما بدهد.
۱- بهبود فعالیت فكری : آرام بدوید تا مغز شما همراه با خون بیشتر ، اكسیژن بیشتری دریافت كند .
گردش خون شما بیشتر و انتقال اكسیژن جذب شده از شش هایتان به تمام بدن تسهیل گردد.فعالیت ذهنی و فكری شما بهبود یابد .
توجه : ۵ دقیقه اول فعالیت رابه گرم كردن بدن اختصاص دهید . برای این كار از حركات نرمشی و كششی استفاده كنید .

۲- افزایش بافت استخوانی : به مدت ۳۰ دقیقه آرام بدوید تا
تعادل بین ساخت و تخریب استخوان حفظ شود ( زیرا استخوانبندی انسان، پیوسته تحت تاثیر عمل سلولهایی است كه بافت استخو انی را مستحكم یا تخریب می كنند )
وزن مخصوص ( تراكم )بافت استخوانی از ۳۰ تا۴۰ در صد نسبت به افرادی كه نمی دوند افزایش یابد .
مواد لازم بافت های استخوانی از خون جذب گردد تا از پوكی استخوان به خصوص در سنین بالا جلو گیری به عمل آید .در روزهای اول می توانید راه رفتن و دویدن را به تناوب انجام دهید ، اما كم كم باید بر میزان دویدن بیفزاید .

۳- افزایش طول عمر : سه بار در هفته بدوید تا
با یك برنامه منظم ( دویدن آرام و طولانی ) احساس لذت كنید و عمر خود را افزایش دهید . حتی فردی كه در سن ۸۰ سالگی به طور منظم به ورزش ( پیاده روی ) بپردازد ، بیش از دو سال نسبت به شخصی كه ورزش نكرده است یابه ندرت ورزش می كند ، به عمرش افزوده می گردد. 
توجه : اگر سن شمازیر ۶۰ سال است و قلبی سالم دارید ، بدوید . برای سنین بالاتر از ۶۰ سال ، پیاده روی بهتر است .

۴- غلبه بر افسردگی : باتمرین منظم دویدن آرام و طولانی 
بر ضعف اعصاب خود فائق شوید و حالت طبیعی سر شار از نشاط و شادابی را بدست آورید .
انسان جدیدی می شوید كه نه خستگی می شناسید ونه اضطراب ، به آرامی و باحوصله بدوید وسعی كنید تعداد ضربان قلب شمابیش از حد بالانرود . اگر بتوانید در حین دویدن به راحتی صحبت كنید ، سرعت دویدن شمامناسب است .

۵- تقویت سیستم تنفسی : 
به نرمی و آرامی بدوید تاحجم تنفسی شش هایتان افز ایش یابد .
توجه : عضلات تنفسی به دلیل كاهش تعداد حركات ششی در دقیقه ، كار كمتری انجام می دهند . غالبا افراد مبتدی هنگام دویدن در پهلوی خود احساس درد می كنند . علت این امر عدم آمادگی دستگاه تنفسی است . با كم كردن شدت تمرین ، درد بر طرف می شود . بنابر این جای نگرانی نیست. به زودی به تمرین عادت می كنید و دیگر دردی احساس نخواهید كرد . هنگام ورزش هر مقدار كه لازم است هوا بگیرید. ابتد ا از بینی و اگر كافی نبود از دهان هم هوا بگیرید .

۶- بهبود عمل گوارش:
با این نوع دویدن ( دویدن آرام و طولانی ) گوارش آسانتر و اشتها بیشتر می شود . یك دونده غذای بیشتری رادر مقایسه باكسی كه فعالیت دویدن ندارد مصرف می كند ، زیرا بدن او مواد غذائی را بطور كامل جذب می كند. 
به افرادی كه دچار ناراحتی یبوست هستند ، به خصوص خانمها توصیه می گردد كه با یك برنامه منظم دویدن آرام و طولانی ، خود را از این ناراحتی نجات دهند . 
توجه : حد اقل دو ساعت پس از خوردن غذا اقدام به دویدن كنید و هرگز با شكم پر ندوید .

۷- تقویت قلب:
برای تقویت و بهبود كار سیستم قلبی - عروقی ، دویدن آرام و طولانی توصیه می شود ، زیرا با این دویدن : ضربان قلب شما آهسته و قوی می گردد. قلب بایستی بتواند به مدت طولانی و بدون خستگی به كار خود ادامه دهد.
میزان ضربان قلب بعد از دویدن به سرعت به حالت اولیه خود بر می گردد، چون قلب شما كار بیشتری را با خستگی كمتر انجام می دهد . تجمع چربی در قلب كاهش پیدا كرده و از حمله قلبی جلو گیری می شود . فشار خون پایین می آید و اكسیژن گیری از خون بهتر انجام می گیرد .
توجه : در صورت بروز درد در جناغ سینه یاكتف و بازوی چپ ، تمرین را متوقف كنید . اگر درد بر طرف شد ، نشانه شدت زیاد تمرین بوده است و اگر درد بر طرف نشد ، باید به پزشك متخصص قلب مراجعه كنید.

۸- خواب راحت و عمیق :
با یك دویدن آرام و لذت بخش ، می توانید عضلانی راكه بعد از یك روز فعالیت پر دغدغه تحت فشارهای كار روزانه قرار می گیرند ، شب هادر وضعیت استراحت و آرامش قرار دهید . عمق خواب هر كس متناسب بامیزان انرژی مصرف شده او در طول روز است . بنابر این هر چه بیشتر تمرین كنید ، خواب عمیق تری خواهید داشت . برای رفع خستگی جسمانی حاصل از كار زیاد ، با دوی آرام و طولانی احساس آرامش خواهید نمود . همچنین دردهای جزئی را كه مانعی برای خواب خوش شبانه است ، بر طرف خواهید ساخت . 
توجه : هر وقت فرصت داشتید بدوید و برای دویدن از كفش و جوراب مناسب استفاده كنید .

۹- تنظیم فشار خون :
دویدن آرام و طولانی موجب اتساع عروق داخل عضلات و زیر پوست شده و در عین حال باعث كاهش مقاومت عروق و در نتیجه كاهش فشار جریان خون می گردد. اگر برنامه دویدن و یا پیاده روی خود را به صورت منظم دنبال كنید ، بهبود كار این سیستم به طور دائم ادامه پیدا خواهد كرد . حتی در زمان استراحت ، فشار یك دونده تقریبا یك درجه پائین تر از یك فرد كم تحرك است .
توجه : هنگام دویدن لباس مناسب و سبك بپوشید و هیچ وقت از لباس های نایلونی ( بادگیر ) استفاده نكنید .

۱۰- كاهش چربی خون تا حد طبیعی : 
چربی های اصلی خون شامل كلسترول و تری گلیسرید هستند كه دوی آنها احتمال بروز امراض قلبی - عروقی را افزایش می دهند . با دوی آرام و طولانی می توانید تری گلیسرید و كلسترول بیش از حد خون راكاهش داده و مقدار آن رادر حد طبیعی نگه دارید . 
متاسفانه اگر تمرینات دویدن خود را متوقف سازید ، نتایج حاصل از آن زود گذر خواهد بود .
توجه : در مسیر های مناسب بدوید و طول مسیر را چنانچه مقدور باشد محاسبه كنید .

۱۱- بهبود گردش خون در ساق پا:
هنگامی كه می ایستیم ، خون باید از پایین به بالابر خلاف جاذبه زمین در ساق پا گردش كند . برای این كار دو عامل مطرح می شود : ۱- ارتعاش لایه قابل ارتجاع كه در كف كفش به شكل یك اسفنج عمل می كند . لذا، حفظ شكل ظاهری كف پادر كارآیی بیشتر نقش مهمی دارد ( پای صاف نسبت به پای معمولی كارآیی كمتری دارد ). 
۲- انقباض عضلات ساق پا: راه رفتن و دویدن باعث انقباض عضلات ساق پامی شود و جریان خون راباشدت بیشتری به طرف قلب هدایت می كند.

۱۲- كاهش اضافه وزن : 
اگر در هر هفته سه بار و هر بار به مدت ۳۰ دقیقه اقدام به دویدن آرام و طولانی نمایید می توانید وزن خود را كم كنید. به هیچ وجه در فكر چاقی ناخواسته خود نباشید . در این مدت مقدار مصرف غذای شما نه تنها كم نخواهد شد ، بلكه اشتهای بیشتری به خوردن پیدا خواهید كرد . رژیم غذایی بدون ورزش محكوم به شكست است . پس برای بر خوردار شدن از برنامه موثر كاهش وزن ، تصمیم جدی و تمرین منظم دویدن های آرام و طو لانی راپیش بگیرید . 
توجه : پس از پایان مسیر ، بلافاصله ننشینید و یا زیر دوش نروید . با قدری راه رفتن ، بدن را به حالت اول باز گردانید .
به نكات زیر بادقت عمل كنید
۱- بدن خود را گرم كنید : قبل از تمرین به مدت ۵ دقیقه با تمرینات كششی بدنتان را گرم كنید .
۲- به آرامی بدوید : پس از گرم نمودن شروع به دویدن آرام نمائید . میزان دویدن به ترتیب از هفته اول ۱۰ ، ۱۵ ، ۲۰ ، ۲۵ ، و ۳۰ دقیقه تعیین شده است .
۳- به حالت اولیه بر گردید : بلافاصله بعد از اتمام دویدن ، به مدت ۵ دقیقه با راه رفتن معمولی تمرین خود را ادامه دهید تا فشارخون و حرارت بدنتان به حالت اولیه خود باز گشته و تمرین لذت بخش تر گردد.
●توجه : هر زمان كه احساس كردید ، دویدن برایتان مشكل است آن را به راه رفتن تبدیل كنید و در صورت بهبود مجددا بدوید. شكل صحیح بدن راهنگام دو آرام و طولانی به این ترتیب حفظ كنید .
وزن خود راا ز پاشنه به پنجه منتقل نمایید . 
در هنگام دویدن با صاف نگه داشتن تنه بدن را كمی به طرف جلو متمایل كنید .
هیچ نوع گرفتگی در عضلات گردن ، تنه ، دستها، به خصوص شانه ایجاد نكنید و بدن را كاملادر حالت آزاد نگه دارید .
در هنگام دویدن به طور مستقیم حركت كرده و تاحدود فاصله ۵ تا۱۰ متری خویش نگاه دارید.
●توصیه هایی برای دویدن آرام و طولانی
۱- در هفته ۳ بارو هر بار۳۰ دقیقه بر حسب زمان فراغت خود بدوید.
۲- از استعمال دخانیات بپرهیزید و در صورتی كه مصرف روزانه سیگار شما بالا است ، به مرور از مقدار آن كاسته و سعی كنید حد اقل یك ساعت قبل و بعد از تمرین سیگار نكشید.
۳- تا آنجا بدوید كه احساس درد ننمایید . درد ، راه طبیعی بیان این نكته است كه فشار بیش از حد است.
۴- دویدن خود را در فضایی انجام دهید كه از آلودگی هوا به دور باشد. 
۵- هنگام دویدن سعی كنید حتی المقد ور ، هوا را از راه بینی گرفته و از دهان خارج كنید.
۶- با دوستان خود قرار بگذارید و تمرین دویدن را به صورت دسته جمعی انجام دهید.
۷- چنانچه ثمرات دویدن آرام و طو لانی را تجربه كردید ، برای دیگران هم بیان کنید تا همراهان بیشتری برای دویدن داشته باشید.

]]>
سال نو مبارک 2015-03-20T11:06:36+01:00 2015-03-20T11:06:36+01:00 tag:http://hkanoonfb.mihanblog.com/post/92 نادر وثوقی عید است ولی بدون او غم داریم / عاشق شده ایم و عشق را کم داریمای کاش که این عید ظهورش برسد / اینگونه هزار عید با هم داریماللهم عجل لولیک الفرجسال نو مبارک عید است ولی بدون او غم داریم / عاشق شده ایم و عشق را کم داریم
ای کاش که این عید ظهورش برسد / اینگونه هزار عید با هم داریم
اللهم عجل لولیک الفرج
سال نو مبارکاس ام اس تبریک عید 94, پیامک نوروز 94]]>
هرگز فراموش نکنید! 2015-03-16T08:06:42+01:00 2015-03-16T08:06:42+01:00 tag:http://hkanoonfb.mihanblog.com/post/91 نادر وثوقی سلامتی:1- آب فراوان بنوشید. 2- مثل یک پادشاه صبحانه بخورید، مثل یک شاهزاده ناهار و مثل یک گدا شام بخورید.. 3- بیشتر از سبزیجات استفاده کنید تا غذاهای فراوری شده. 4- بااین 3 تا E زندگی کنید: Energy (انرژی) Enthusiasm (شور و اشتیاق) Empathy (دلسوزی و همدلی) 5- از ورزش کمک بگیرید. 6- بیشتر به یاد خدا باشید . 7- بیشتر از سال گذشته کتاب بخوانید. 8- روزانه 20 دقیقه سکوت کنید و به تفکر بپردازید. 9- 7 ساعت بخوابید. 10- هر روز 30 تا 40 دقیقه پیاده‌روی کنید و در حین پیاده‌روی، لبخند بزنید.شخصیت:11- زندگی سلامتی:

1- آب فراوان بنوشید. 2- مثل یک پادشاه صبحانه بخورید، مثل یک شاهزاده ناهار و مثل یک گدا شام بخورید.. 3- بیشتر از سبزیجات استفاده کنید تا غذاهای فراوری شده. 4- بااین 3 تا E زندگی کنید: Energy (انرژی) Enthusiasm (شور و اشتیاق) Empathy (دلسوزی و همدلی) 5- از ورزش کمک بگیرید. 6- بیشتر به یاد خدا باشید . 7- بیشتر از سال گذشته کتاب بخوانید. 8- روزانه 20 دقیقه سکوت کنید و به تفکر بپردازید. 9- 7 ساعت بخوابید. 10- هر روز 30 تا 40 دقیقه پیاده‌روی کنید و در حین پیاده‌روی، لبخند بزنید.

شخصیت:

11- زندگی خود را با هیچ کسی مقایسه نکنید: شما نمی‌دانید که بین آنها چه می‌گذرد. 12- افکار منفی نداشته باشید، در عوض انرژی خود را صرف امور مثبت کنید. 13- بیش از حد توان خود کاری انجام ندهید. 14- خیلی خود را جدی نگیرید. 15- انرژی خود را صرف فضولی در امور دیگران نکنید. 16- وقتی بیدار هستید بیشتر اهداف خود را مجسم کنید. 17- حسادت یعنی اتلاف وقت، شما هر چه را که باید داشته باشید، دارید. 18- گذشته را فراموش کنید.. اشتباهات گذشته شریک زندگی خود را به یادش نیاورید. این کار آرامش زمان حال شما را از بین می‌برد. 19- زندگی کوتاه‌تر از این است که از دیگران متنفر باشید. نسبت به دیگران تنفر نداشته باشید. 20- با گذشته خود رفیق باشید تا زمان حال خود را خراب نکنید... 21- هیچ کس مسئول خوشحال کردن شما نیست، مگر خود شما. 22- بدانید که زندگی مدرسه‌ای می‌ماند که باید در آن چیزهایی بیاموزید. مشکلات قسمتی از برنامه درسی هستند و به مانند کلاس جبر می‌باشند. 23- بیشتر بخندید و لبخند بزنید. 24- مجبور نیستید که در هر بحثی برنده شوید. زمانی هم مخالفت وجود دارد.

جامعه:

25- گهگاهی به خانواده و اقوام خود، مخصوصا پدر و مادر زنگ یا سری بزنید. 26- هر روز یک چیز خوب به دیگران ببخشید. 27- خطای هر کسی را به خاطر هر چیزی ببخشید. 28- زمانی را با افراد بالای 70 سال و زیر 6 سال بگذرانید. 29- سعی کنید حداقل هر روز به 3 نفر لبخند بزنید. 30- اینکه دیگران راجع به شما چه فکری می‌کنند، به شما مربوط نیست. 31- زمان بیماری، شغل شما به کمک شما نمی‌آید، بلکه دوستان شما به شما مدد می‌رسانند، پس با آن¬ها در ارتباط باشید.

زندگی:

32- کارهای مثبت انجام دهید. 33- از هر چیز غیر مفید، زشت یا ناخوشی دوری بجویید. 34- محبت درمان‌گر هر چیزی است. 35- هر موقعیتی چه خوب یا بد، گذرا است. 36- مهم نیست که چه احساسی دارید، باید به پا خیزید، تمیزترین لباس خود را به تن کرده و در جامعه حضور پیدا کنید. 37- مطمئن باشید که بهترین هم می‌آید. 38- همین که صبح از خواب بیدار می‌شوید، باید از خدایتان شاكر باشید. 39- بخش عمده درون شما شاد است، بنابراین خوشحال باشید.

]]>
7 تا از قوی ترین چیزهایی که باعث تقویت سیستم دفاعی بدن و مقاومت در برابر بیماریها میشوند: 2015-02-19T06:36:14+01:00 2015-02-19T06:36:14+01:00 tag:http://hkanoonfb.mihanblog.com/post/89 نادر وثوقی 7 تا از قوی ترین چیزهاییکه باعث تقویت سیستم دفاعی بدن و مقاومت در برابر بیماریها میشوند:انارماستسیرپیازچای سبزکدوبروكلی3 چیز که جسم را بیمار میکند :1) زیاد حرف زدن2) زیاد خوابیدن3) زیاد خوردن4 چیز که جسم را نابود میکند :1) غم2) ناراحتی3) گرسنگی4) شب بیداری4 چیز که صورت را نورانی میکند :1) تقوا2) وفا3) بخشندگی4) جوانمردیو 3 چیز که رزق و روزی را زیاد میکند :1) سعی و تلاش2) خوش حساب3) کمک به نیازمندانو 4 چیز که رزق و روزی را کم میکند :1) خواب صبح2) حرص و طمع3) تنبلی4) خیانت 7 تا از قوی ترین چیزهایی
که باعث تقویت سیستم دفاعی بدن و مقاومت در برابر بیماریها میشوند:
انار
ماست
سیر
پیاز
چای سبز
کدو
بروكلی

3 چیز که جسم را بیمار میکند :
1) زیاد حرف زدن
2) زیاد خوابیدن
3) زیاد خوردن

4 چیز که جسم را نابود میکند :
1) غم
2) ناراحتی
3) گرسنگی
4) شب بیداری

4 چیز که صورت را نورانی میکند :
1) تقوا
2) وفا
3) بخشندگی
4) جوانمردی

و 3 چیز که رزق و روزی را زیاد میکند :

1) سعی و تلاش
2) خوش حساب
3) کمک به نیازمندان

و 4 چیز که رزق و روزی را کم میکند :
1) خواب صبح
2) حرص و طمع
3) تنبلی
4) خیانت

]]>
نمایش ایینی پوریایی دیگر 2014-12-22T15:00:53+01:00 2014-12-22T15:00:53+01:00 tag:http://hkanoonfb.mihanblog.com/post/88 نادر وثوقی کانون بانوان حلماءفرهنگسرای بهمن برگزار میکند نمایش ایینی پوریایی دیگر. نویسنده حسن باستانی کارگردان مرتضی عبدی تاریخ 6/10الی 10/10 دیماه ساعت 18تالار مبارک (تجربه) ضمنا بازدید برای عموم رایگان میباشد کانون بانوان حلماءفرهنگسرای بهمن برگزار میکند

نمایش ایینی پوریایی دیگر.

نویسنده حسن باستانی

کارگردان مرتضی عبدی

تاریخ 6/10الی 10/10 دیماه

ساعت 18تالار مبارک (تجربه)

ضمنا بازدید برای عموم رایگان میباشد

]]>